Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica

 

w Programie Innowacyjna Szkoła Google

 

www.innowacyjnaszkola.pl

Życzenia Wielkanocne!
2024-03-27

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy

I Liceum Ogólnokształcacego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie

2024-03-26

   W dniu 08.03. 2024 na hali sportowej przy I LO w Chrzanowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Siatkówce Dziewcząt. W zawodach wzięło udział pięć zespołów, rywalizowano systemem "każdy z każdym".
   W pierwszym spotkaniu nasza reprezentacja trafia na zespół LO Trzebinia, pewnie wygrywając 2:0. Podobnie w drugim meczu łatwo i bez problemów pokonujemy drużynę ZS Libiąż. Oba te spotkania stanowią mocne przetarcie przed czekającymi nas dwoma najważniejszymi spotkaniami turnieju - ZSECH Trzebinia i II LO Chrzanów. Aby wygrać cały turniej trzeba pokonać oba te zespoły... Mecz z "Ekonomem" niósł duży ładunek emocji, ale pełna koncentracja oraz fantastyczna gra naszych Dziewcząt sprawia, że odnosimy jakże ważne i przekonywujące zwycięstwo nad groźnym rywalem.
    Ostatnim meczem turnieju było spotkanie z silną drużyną II LO z Chrzanowa. Nasze reprezentantki wytrzymały doskonale presję wyniku i pewnie postawiły " kropkę nad i" pokonując rywalki 2:0.
     Tym samym nasze Dziewczyny obroniły po raz kolejny tytuł Mistrzyń Powiatu, wywalczając sobie w pięknym stylu awans do zawodów rejonowych.
     W skład tej fajnej, zwycięskiej paczki to: Adamska Zofia 3c, Prygiel Wiktoria 2f, Magda Macuda 2d, Viktoria Gudmundsdottir 2d, Ania Majcherczyk 2c, Aleksandra Kasprzyk 1c, Aleksandra Połetek 1a, Ania Boruta 1a, Natalia Szyndler-Salgueiro 1f i Maja Hapek 1d. GRATULACJE!!!
    Szczególne podziękowania należą się naszym pięknym, przebojowym cheerleaderkom, które po raz kolejny uświetniają szkolne zawody swoim superwystępem. Dziękujemy!!
     Nad przygotowaniem sportowym oraz mentalnym naszej reprezentacji czuwała P. Prof Agnieszka Olszowska, a nad motywacją przedmeczową pieczę sprawował P. Prof Dominik Kowalczyk.

2024-03-26
W piątek 22 marca uczniowie klas 1a, 2a i 3a uczestniczyli w wykładzie prof Andrzeja Siódmoka, który odbył się w naszej szkole. Pan A. Siódmok to profesor Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim.  Temat wykładu brzmiał: "Jak grając w ruletkę możemy poznawać tajemnice natury?"
Pan profesor opowiedział o największej maszynie stworzonej przez człowieka czyli Wielkim Zderzaczu Hadronów w CERN. Uczniowie dowiedzieli się, jakie pytania zadają sobie dziś naukowcy, jakich narzędzi używają do badania mikroświata oraz jakich fascynujących odkryć już dokonali. Oprócz tego mogliśmy się przekonać co wspólnego ma Monte Carlo z fizyką kwantową i jak zwykłe zasady gry pomagają fizykom w odkrywaniu praw natury i zjawisk fizycznych.
Bardzo dziękujemy za spotkanie!
2024-03-26

Stypendium UJ zostało stworzone w celu wspierania rozwoju naukowego i osobistego osób uzdolnionych, osiągających znaczące wyniki w nauce i/lub prowadzących badania naukowe, bądź też utalentowanych artystycznie, chcących rozpocząć studia na naszej uczelni.

Laureatom Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego zapewniamy:

  • stypendium w wysokości 2100 zł miesięcznie, przyznawane na cały okres jednolitych studiów magisterskich, studiów pierwszego lub drugiego stopnia;
  • uzyskanie maksymalnego wyniku kwalifikacji w rekrutacji na studia na wybranym przez Stypendystę kierunku (poza kierunkami prowadzonymi przez Collegium Medicum UJ);
  • możliwość realizacji programu studiów według indywidualnego planu lub programu studiów;
  • opiekę naukową nauczyciela akademickiego UJ;
  • gwarancję miejsca w akademiku.

Nabór wniosków w konkursie o Stypendium trwa do 15 kwietnia 2024 roku. W tym czasie kandydat powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz przesłać drogą mailową dokumenty i przygotowane przez siebie materiały.

2024-03-22
Niebywałe szczęście spotkało żeńską i męską drużynę tenisa stołowego, które w środę 20 marca mogły reprezentować naszą szkołę i powiat chrzanowski podczas Półfinału Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży w Nowym Targu.
Rzadko gościliśmy na tym etapie rozgrywek, a tym bardziej wystawiając dwie reprezentacje. Być może taki fakt miał miejsce po raz pierwszy, ale o tym można dowiedzieć się już tylko z Kroniki Szkoły.
 
Wśród chłopców do turnieju zgłosiło się dziewięć reprezentacji, z czego pięć drużyn posiadało sportowe rankingi i aktywnych zawodników. U dziewcząt wystartowało osiem drużyn i trzy z nich reprezentowały aktualne zawodniczki.
Drużyna chłopców w składzie Aleksander Cichoń 1a i Krzysztof Ziebura 4c przegrała dwa spotkania, odpadając szybko z turnieju i zajmując 9 miejsce.
 
Dziewczyny w składzie Antonina Banasik 1i, Julia Dzidek 1c i Dominika Ulczok 2f walczyły bardzo dzielnie, aby znaleźć się w najlepszej czwórce premiującej awans do Finału Wojewódzkiego. Ostatecznie musiały uznać wyższość koleżanek z Olkusza i przegrały w decydującym meczu 2-3 zajmując 5 miejsce w turnieju.
 
Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników za postawę i sportową walkę. Była to nie lada gratka móc rywalizować i oglądać swoich rówieśników z Zachodniej Małopolski występujących na co dzień w klubach sportowych oraz reprezentujących bardzo wysoki poziom.
 
Chcemy mocno trenować i szukamy sponsora na zakup stołów tenisowych dla szkoły, aby w przyszłym roku znowu móc godnie reprezentować nasz powiat na tym etapie rozgrywek. Jak posiadacie wśród swoich znajomych hojnych darczyńców to przekażcie proszę ten apel .
 
Z poziomu trybun zawodników wspierali prof. Renata Solarska i prof. Piotr Kolasa.
2024-03-22

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Jubileuszowym Powiatowym Rajdzie na Orientację szkolnych kół PTT. Rajd odbywał się w Stelli, a uczniowie w dwuosobowych zespołach w wyznaczonym czasie mieli znaleźć 20 punktów. Drużyny z naszej szkoły bardzo mocno zaangażowały się w rywalizację. Efektem było osiągnięcie wspaniałego wyniku. W rywalizacji drużynowej między szkołami zdobyliśmy pierwsze miejsce. W rywalizacji indywidualnej pierwsze miejsce zajęły Gabriela Podgórska i Oliwia Cudak z klasy 1h, a trzecie miejsce Aleksandra Wala z 1b i Nina Grochal z 1f. Celem rajdu była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia bez uzależnień, a także poznanie technik orientacji w terenie z użyciem mapy i kompasu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

2024-03-22

22 marca to dzień, w którym obchodzimy Światowy Dzień Wody. Tym razem obchody zostały połączone z wyjazdem klasy 1f do Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ. 

Pierwszą atrakcją wyjazdu było spotkanie ze Smokiem Wawelskim (na fotografii). Nastepnie odbyły się warsztaty w laboratoriach Instytutu. Badaliśmy sklad chemiczny czy przewodność elektryczną wody. Obserwowaliśmy reakcje chemiczne z użyciem kwasu solnego Analizowaliśmy funkcje gleb czy rodzaje osadów eolicznych. Pod mikroskopami badaliśmy próbki gleb i preparatów dendrochronologicznych, poznaliśmy także działenie tunelu areodynamicznego w badanich geograficznych i kosmicznych.

Na zakończenie wyjazdu odwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej, gdzie zapoznaliśmy się z wystawami dotyczącymi historii życia na Ziemi, geologii dynamicznej, mineralogii, antropologii, systematyki zwierząt czy biogeografii. 

Po pełnym wrażeń i nowej wiedzy wyjeździe wróciliśmy do Chrzanowa. Czekamy na kolejne wyjazdy i wycieczki.

Uczniowie klasy 1f

2024-03-22
21 września, w Dzień Wagarowicza, klasy biologiczne uciekły ze szkoły, ale tylko po to, aby zdobywać szerszą wiedzę na Dniu Otwartym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Biolodzy wzięli udział w warsztatach dotyczących bakterii, owadów, hodowli roślin metodą in vitro, produkcji kosmetyków i wielu innych.
 
A Wy byliście kiedyś na wagarach z nauczycielami? Bo nasi uczniowie tak! Pod opieką p. Elżbiety Klekotki-Doległo oraz p. Barbary Malik.
Dzień Bezpiecznego Internetu
2024-03-20

Warsztaty na temat zagrożeń w Internecie odbyły się 19 marca. W czasie zajęć została przedstawiona analiza wyników ankiety nt. „Hejt w Internecie”. Pani psycholog przeprowadziła warsztaty z wykorzystaniem filmów i dyskusji panelowej. Uczniowie bardzo zaangażowali się w dyskusję.

 

Zajęcia oraz ankietę przygotowały panie Joanna Mamica, Brygida Susuł i Barbara Wawrzyniak. Opiekę psychologiczną sprawowała p. Anna Sady.

Z wizytą w teatrze
2024-03-18

W piątek 15 marca uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w spektaklu teatralnym wystawianym w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini. Tym razem zapoznaliśmy się ze sztuką „Zdążyć przed Panem Bogiem” po podstawie książki Hanny Krall o tym samym tytule.

 

Po przedstawianiu odbyły się warsztaty teatralne z udziałem aktorów Anny Warchał i Krzysztofa Stanio. Na zakończenie wycieczki pospacerowaliśmy po Trzebini i zapoznaliśmy się z jej historią.

2024-03-18
13marca w Hali Sportowej MOKSiR w Chrzanowie odbył się Półfinał Wojewódzki w Piłce Ręcznej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiły mistrzowskie drużyny z czterech sąsiadujących ze sobą powiatów:
- I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie – gospodarze turnieju reprezentujący powiat chrzanowski,
- VI Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu – powiat olkuski,
- Technikum Nr 1 w CKZiU w Andrychowie – powiat wadowicki,
- Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych - powiat
oświęcimski.
Po losowaniu kolejności drużyn, zawody rozgrywano systemem pucharowym. Następnie przegrani toczyli
zacięty bój o miejsce trzecie, a zwycięzcy spotkali się w finale.
Wyniki poszczególnych spotkań:
1. CKZiU Andrychów – IV LO Olkusz 9 : 5 (7:2)
2. I LO Chrzanów – PZSOMSiT Oświęcim 14 : 5 (7:1)
Mecz o miejsce III
PZSOMSiT Oświęcim – IV LO Olkusz 10 : 8 (7:3)
Finał
I LO Chrzanów – CKZiU Andrychów 6 : 6 (3:2) - rozstrzygające wynik meczu rzuty karne 3:0
W reprezentacji I LO celne rzuty / na wagę awansu/ w całym turnieju oddali: Marcel Wcisło 10 (w tym 3 rzuty karne), Oskar Garnek 3, Wojciech Franczak 2, Korneliusz Lenczowski 2, Krzysztof Ćwiklicki 1, Szymon Głąbała 1. Rzuty karne rozstrzygające w meczu finałowym wykonali: Marcel Wcisło, Wojciech
Franczak i Krzysztof Ćwiklicki, a w pełnej gotowości do oddania rzutów byli jeszcze Oskar Garnek i Wojciech Śledziński. Gratulacje!!!
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce i awans do finału wojewódzkiego: I LO Chrzanów
2 miejsce: CKZiU Andrychów
3 miejsce: PZSOMSiT Oświęcim
4 miejsce: I LO Olkusz
W barwach I LO wystąpili:
Oskar Garnek, Wojciech Franczak, Krzysztof Ćwiklicki, Korneliusz Lenczowski, Szymon Głąbała (2a); Wojciech Śledziński, Adam Bassara (2b); Marcel Wcisło (2f); Adam Ćwiklicki (1c); Igor Urbański (1f).
Organizacja zawodów i opieka nad drużyną: Renata Solarska i Anna Odrzywolska
Światowy Dzień Recyklingu (18.03)
2024-03-15

Polacy produkują około 350 kg śmieci na osobę rocznie. Niestety tylko mniej więcej 1/3 z odpadów trafia do ponownego wykorzystania.


18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu, ustanowiony w 2018 roku. Tego dnia w szczególny sposób promowana jest idea odzyskiwania surowców z odpadów. To znakomita okazja, aby zastanowić się nad znaczeniem recyklingu dla ochrony środowiska naturalnego oraz jaką rolę możemy sami odegrać w tym ważnym procesie.


Pamiętajmy:
- Każdy z nas może przyczynić się do ochrony środowiska poprzez prawidłową segregację odpadów.
- Produkując mniej śmieci i prowadząc na co dzień styl życia w duchu zero waste (zero odpadów) możemy czynnie dbać o środowisko.
- Ograniczając konsumpcję i używając ponownie niektóre rzeczy ograniczamy produkcję śmieci.
- Jeśli to tylko jest możliwe, wybierajmy produkty pozyskane drogą recyklingu.
- Recykling to nie tylko obowiązek, ale także szansa na lepsze jutro!


Więcej praktyczny wskazówek na temat ograniczania produkcji odpadów w życiu codziennym dostępnych jest w następujących poradnikach:
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/zero-waste-na-co-dzien
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/zycie-zero-waste-poradnik

2024-03-14

W dniu 08.03. 2024 na hali sportowej przy I LO w Chrzanowie odbyła się Powiatowa Licealiada w Siatkówce Dziewcząt. W zawodach wzięło udział pięć zespołów, rywalizowano systemem "każdy z każdym". W pierwszym spotkaniu nasza reprezentacja trafia na zespół LO Trzebinia, pewnie wygrywając 2:0. Podobnie w drugim meczu łatwo i bez problemów pokonujemy drużynę ZS Libiąż. Oba te spotkania stanowią mocne przetarcie przed czekającymi nas dwoma najważniejszymi spotkaniami turnieju - ZSECH Trzebinia i II LO Chrzanów. Aby wygrać cały turniej trzeba pokonać oba te zespoły... Mecz z "Ekonomem" niósł duży ładunek emocji, ale pełna koncentracja oraz fantastyczna gra naszych Dziewcząt sprawia, że odnosimy jakże ważne i przekonywujące zwycięstwo nad groźnym rywalem. Ostatnim meczem turnieju było spotkanie z silną drużyną II LO z Chrzanowa.

Nasze reprezentantki wytrzymały doskonale presję wyniku i pewnie postawiły " kropkę nad i" pokonując rywalki 2:0. Tym samym nasze Dziewczyny obroniły po raz kolejny tytuł Mistrzyń Powiatu, wywalczając sobie w pięknym stylu awans do zawodów rejonowych. W skład tej fajnej, zwycięskiej paczki to: Adamska Zofia 3c, Prygiel Wiktoria 2f, Magda Macuda 2d, Viktoria Gudmundsdottir 2d, Ania Majcherczyk 2c, Aleksandra Kasprzyk 1c, Aleksandra Połetek 1a, Ania Boruta 1a, Natalia Szyndler-Salgueiro 1f i Maja Hapek 1d. GRATULACJE!!! Szczególne podziękowania należą się naszym pięknym, przebojowym cheerleaderkom, które po raz kolejny uświetniają szkolne zawody swoim superwystępem. Dziękujemy!!

Nad przygotowaniem sportowym oraz mentalnym naszej reprezentacji czuwała P. Prof Agnieszka Olszowska, a nad motywacją przedmeczową pieczę sprawował P. Prof Dominik Kowalczyk.

2024-03-13

7 marca klasy humanistyczne wysłuchały wykładu Pani Profesor Anity Całek. Nasza Gościni pracuje w Katedrze Komparatystyki Literackiej Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2003-2008 pracowała w Strasburgu w Sekcji Polskiej Collège Esplanade oraz jako lektor języka polskiego na Université Marc Bloch. Jest autorką dwóch książek oraz wielu recenzji i artykułów popularnonaukowych. Do jej głównych zainteresowań badawczych należą: utopie i dystopie, współczesna literatura francuska, literatura fantastyczna XIX-XXI wieku, biografistyka oraz metodologia biografii.
Wykład dotyczył lęków współczesnego człowieka, które ujawniają się w kreowaniu przerażających wizji dystopijnych światów przyszłości. Ten interesujący i bliski nam temat został omówiony w szerokim kontekście kulturowym i zilustrowany bogactwem przykładów z literatury, filmów oraz seriali. Sposób przedstawienia tematu oraz osobowość Wykładowczyni sprawiły, że był to miło i ciekawie spędzony czas.
Po więcej wiedzy dotyczącej utopii oraz dystopii zapraszamy do naszej zakładki na stronie szkoły, gdzie wkrótce pojawią się obszerne notatki z wykładu.

 
 
Dzień otwarty szkoły
2024-03-12

Zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły

15 marca od godziny 9:00

NASZE KOSZYKARKI 5 W MAŁOPOLSCE !
2024-03-11
W dniu 05.03.2024r w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu odbył się Finał Wojewódzki w Koszykówce Dziewcząt. Rywalizowały ze sobą drużyny z Bochni, Nowego Targu, Nowego Sącza, Krakowa, Brzeska oraz Chrzanowa.
Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, gdzie w pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną z Nowego Targu. Po jakże chaotycznym, wręcz nieplanowanym wejściu na boisko przegrywamy 21:10. Poziom gry był naprawdę wyrównany lecz przeciwniczki wykazały się trafniejszymi rzutami.
Kolejno starliśmy się z drużyną z Brzeska. Był to mecz kosztujący nas wiele emocji, w pewnych momentach do odrobienia. LeBron James nie zgubiła spódnicy (piękna trójka Zuzka!), Wiki Prygiel mimo choroby nie dała za wygraną, Natka Kotaś z Gabi Chojnacką jak zawsze w formie wracając do obrony. Emma Deutschland wręcz bawiła się z przeciwniczkami na zmianę z Kamilą Ogrodnik. Nie ważne kto był na boisku czy Domi czy Ola, bo każda z nas dała z siebie 100% i jak zawsze zostawiłyśmy serce na polu gry. Bo BABY grają do końca! Jednak mimo starań rozgrywka zakończyła się wynikiem 37:26. Oczywiście nie można zapomnieć o najlepszym wsparciu z ławki kontuzjowanej Pani coach Kasi Gądek i Pani prof. Agnieszce Olszowskiej.
Gratulujemy wszystkim uczestniczącym drużynom, a my kończymy zawody na miejscu 5. Nie brakowało też smacznych niespodzianek.
Jak wszyscy wiemy za każdym sukcesem naszej drużyny stoi najlepszy i najskromniejszy trener prof. Dominik Kowalczyk, który jest dla nas jak Zinedine Zidane dla Realu Madryt czy Pep Guardiola dla Manchester City. DZIEKUJEMY!!!
2024-03-09

6 marca 2024 roku uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie z koła naukowego prowadzonego przez panią Bożenę Bierca odwiedzili Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W Pracowni Chemicznego Monitoringu Środowiska i Badań Środowiska Pracy Zakładu Chemii Środowiska uczniowie poznali różne metody badań powietrza, zwiedzili pracownię GC/MS oraz pracownię spektroskopową. Wiedzę zdobytą podczas bardzo ciekawych warsztatów zorganizowanych przez pana dr hab. Andrzeja Adamskiego, prof. UJ, będą mogli wykorzystać w czasie realizacji własnego projektu badawczego „# wyzwanie smog”.Korzystając z okazji grupa odwiedziła również Zakład Cytologii i Embriologii Roślin Instytutu Botaniki, gdzie wzięła udział w warsztatach w laboratorium molekularnym i laboratorium kultur in vitro prowadzonych przez panią dr Justynę Żabicką i panią dr Dagmarę Kwolek.

Największą niespodzianką dla wszystkich było zaproszenie przez prof. Adamskiego na lunch do wydziałowego bufetu, gdzie serwują wyśmienitą pizzę.Pomimo deszczowej pogody wyjazd był bardzo udany.

Wyjazd odbył się w ramach projektu „Usus magister estoptimus - praktyka jest najlepszym nauczycielem”, który otrzymał dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w obszarze nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania na lata 2023-2024 pn. „Małopolska! Postaw na edukację”.

Przypominamy wszystkim o trwającym konkursie na plakat „# wyzwanie smog”.

2024-03-08

W dość kapryśnej zimowo-wiosennej aurze klasa 1E oraz uczniowie z 1G i 2G pod opieką Prof. Piotra Kolasy, Prof. Marii Palki, Prof. Barbary Jandy oraz przewodnika tatrzańskiego zwiedzała w dniach 05-07 marca 2024 r. polski Spisz (Jurgów) oraz Zakopane i Tatry. Młodzież odwiedziła w Zakopanem Centrum Edukacji Przyrodniczej, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, perłę architektury zakopiańskiej Kaplicę pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jaszczurówce, kompleks skoczni narciarskich, wystawę w Muzeum Tatrzańskim oraz znane i popularne Krupówki, wzbogacając wiedzę o wiadomości z zakresu fauny, flory i geologii Tatr oraz historii i architektury Zakopanego. Jurgów pozwolił poznać dzieje i kulturę polskiego Spiszu, życie ludzi na tym terenie. Podczas spaceru po okolicy uczniowie zobaczyli szałasy pasterskie, zabytkową remizę strażacką, odwiedzili Muzeum Zagrodę Sołtysów w Jurgowie oraz drewniany tartak napędzany kołem wodnym. W harmonogramie wyjazdu były także Tatry i choć pogoda pokrzyżowała nieco plany turystyki górskiej, udało się przejść (choć w śniegu) szlakiem na Polanę Kopieniec i Nosalową Przełęcz do Kuźnic pod stację kolejki linowej na Kasprowy. Nie zabrakło również czasu na integrację, gry i wspólne zabawy oraz grill. Aktywnie, różnorodnie, ciekawie – tak można określić wyjazd pierwszoklasistów. Miały być narty i kulig, a szukano krokusów, by finalnie znaleźć śnieg.

2024-03-08
We czwartek 7 marca 2024 roku, uczniowie klas matematycznych IA, IIA, IIIA, IVA, spotkali się z dr Julianem Janusem. Pan doktor jest adiunktem dydaktycznym na Wydziale Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Na wykładzie omówiono zasady rekrutacji na studia pierwszego i drugiego stopnia, cel patronatu AGH, zasady organizacji trzystopniowej ogólnopolskiej olimpiady pod nazwą „O Diamentowy Indeks AGH”, która realizowana jest w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Laureaci olimpiady przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. Po omówieniu zasad rekrutacji dr Janus wygłosił wykład na temat indukcji matematycznej. Spotkania z pracownikami AGH są organizowane systematycznie w ramach patronatu AGH.
Sukces w konkursie informatycznym o " Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej"
2024-03-06

Niezmiernie miło nam poinformować o kolejnym sukcesie informatycznym Naszej szkoły.Uczniowie Filip Niemczyk (4A) oraz Paweł Celarek (4A) zostali laureatami konkursu o " Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej". Konkurs składał się z 2 etapów. Pierwszym zadaniem uczniów było rozwiązanie testu z programowania, systemów operacyjnych oraz algorytmiki, natomiast 2 etap polegał na napisaniu 6 programów w języku Python. Filip i Paweł doskonale poradzili sobie z zadaniem i uzyskali tytuł Laureata III stopnia. Gratulujemy.

Archiwum