Najlepsze Licea w Polsce - Perspektywy - Srebrna Szkoła 2022

Cross Świętego Mikołaja

2023-12-04

Wspaniale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły w Crossie Świętego Mikołaja. Bieg odbył się w niedzielę 3 grudnia w okolicach chrzanowskiego rynku i alejkami parku miejskiego oraz zaliczany był do Powiatowej Licealiady Młodzieży.

Reprezentacja Staszica zdominowała konkurencję wygrywając rywalizację w kategorii dziewcząt i chłopców, do, której zaliczane były cztery najlepsze wyniki.

Na słowa uznania zasługują indywidualne sukcesy młodych biegaczy. Gabriel Sieprawski 2c zajął 4 miejsce w klasyfikacji generalnej i wygrał swoją grupę wiekową M2. W tej samej kategorii wiekowej na drugim miejscu wśród dziewcząt uplasowała się Marta Podgórska 2e. Bardzo ciekawie było w młodszej grupie K1 gdzie na podium stanęły trzy nasze uczennice: 1 miejsce Barbara Siata 1d, 2 miejsce Nina Grochal 1f, 3 miejsce Gabriela Podgórska 1h.Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej wygrał Adam Domagała 1a a 3 miejsce zajął Ireneusz Matycz 1a.

Dodatkowo w biegu wystartowali i bardzo dzielnie radzili sobie na trasie: Anna Ber 4a, Karolina Chowaniec 4a, Lena Domagała 3d, Urszula Siata 3b, Wiktoria Sobieraj 2b, Alicja Śledzińska 3a, Dominik Cebula 1a, Marcin Chowaniec 4a, Radosław Dusza 4a, Korneliusz Lenczowski 2a, Kamil Łytek 2e, Maksymilian Pawłowski 1a, Gabriel Styś 1a, Daniel Walusiak 1a.

Po biegu zabieramy ze sobą moc wrażeń i pozytywnych emocji z biegania po zaśnieżonym Chrzanowie, pamiątkowe medale, czapki Świętego Mikołaja oraz 9 wywalczonych pięknych pucharów.

Dziękujemy organizatorom biegu za fenomenalne oznaczenie i przygotowanie trasy oraz Państwu Malczewskim za pomoc i gościnę.

Podczas biegu zawodników wspierali i mocno kibicowali nauczyciele Renata Solarska i Piotr Kolasa.