Rada Rodziców chce zorganizować kurs rysunku dla naszych uczniów przygotowujący do egzaminu na studia. Kurs odbywałby się w naszej szkole w piątki po lekcjach (3 godz./tydzień). Przewidywany koszt od jednej osoby ok. 100 zł/ miesiąc w zależności od liczby chętnych.
Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu szkoły w terminie do 10 września (środa).
Zapraszamy wszystkich Rodziców
na zebranie w dniu 10. września 2014r.
klasy I godz. 17.00 zebranie ogólne,
ok. 17.30 w salach
klasy II i III godz. 17.45 zebranie ogólne
Tradycyjnie w ostatnim tygodniu roku szkolnego w naszej szkole odbyło się Święto Sportu Szkolnego. Do rywalizacji swoje reprezentacje zgłosiło 11 klas. Rozgrywki toczyły się w piłce nożnej, koszykówce i piłce siatkowej.
Wydawanie świadectw maturalnych
Piątek 12 września 2014r. od godz. 9.00
W sobotę, 13 września 2014 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w Rajdzie integracyjnym.
Zapraszamy na relację fotograficzną.
Ania Potera uczennica klasy III F otrzymała Stypendium Starosty Powiatu Chrzanowskiego. Ania jest finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Stypendium zostanie wręczone 24 września 2014 roku.
Gratulujemy!
W dniu 17 września w naszej szkole odbyło się spotkanie młodzieży
I LO im. St. Staszica i II LO im. K.K. Baczyńskiego w Chrzanowie z synem rotmistrza Witolda Pileckiego - Andrzejem Pileckim.
Rotmistrz Witold Pilecki był jedną z niewielu osób, które trafiły do obozu w Oświęcimiu dobrowolnie, by przeprowadzić akcję wywiadowczą. Pozwolił się aresztować Niemcom w łapance ulicznej na Żoliborzu 19 IX 1940 r.
Kiedy pięć lat później, 8 maja 1947 Pilecki został aresztowany przez komunistów, przyznał, że - w porównaniu z tym, co robiła bezpieka - Oświęcim był igraszką.
więcej:
http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/367150,Rotmistrz-Witold-Pilecki-do-Auschwitz-z-wlasnej-woli
Dolina Będkowska i Kobylańska to dwie z siedmiu dolin, które składają się na Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie. Do tego pięknego, malowniczego miejsca uczniowie z klas drugich realizujący geografię w zakresie rozszerzonym pojechali na zajęcia terenowe.
Podziwiali rzeźbę krasową oraz naturalne i antropogeniczne składniki krajobrazu.
W ubiegłą niedzielę (28.09.2014) odbyły się plenery "Pana Tadeusza". Aktorzy spędzili 11 godzin w Skansenie w Wygiełzowie, na zamku w Lipowcu oraz w amfiteatrze, by nakręcić film. Z pewnością było to nie lada atrakcją dla zwiedzających. Pogoda i humory nam dopisały kolejny rok z rzędu. Na wysokości zadania stanęli również filmowcy: Pan Radek Talik i Pan Sebastian. Licealistom Staszica i studentom UTW gratulujemy cierpliwości, wytrwałości i zaangażowania oraz życzymy dużo zdrowia (niektórym przyda się szczególnie).