Szanowni Państwo,
w imieniu Fundacji Adamed oraz Rady Naukowej programu ADAMED SmartUP pragniemy poinformować, że uczennica Małgorzata Kulig została zaproszona do udziału w innowacyjnym obozie naukowym organizowany w ramach 8. edycji programu. Oznacza to, że Państwa podopieczna pomyślnie przeszła przez wszystkie etapy rekrutacji i znalazła się tym samym w gronie 50 wyróżnionych uczniów z całej Polski. Małgorzata Kulig dołączy do grupy Inżynieria i Robotyka.
Serdecznie gratulujemy Państwu dotychczasowych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych. Jednocześnie pragniemy podziękować za zaangażowanie w proces rekrutacyjny Małgorzaty do naszego programu. Okazane wsparcie, w postaci przygotowanego listu referencyjnego, to istotny wkład w rozwój tak młodej osoby. Państwa codzienna praca z uczniami pozwala na osiąganie sukcesów naukowych takich jak zakwalifikowanie się na obóz ADAMED SmartUP.
Przed Małgorzatą dwa bardzo intensywne tygodnie wakacji, w trakcie których będzie rozwijała się pod okiem kadry akademickiej w ramach prowadzonych zajęć. Wierzymy, że zdobyta podczas tego wydarzenia wiedza, ale też i praktyka przyczynią się do kolejnych sukcesów Małgorzaty i zaprocentują w przyszłości jeszcze lepszymi wynikami w nauce.
Więcej informacji na temat programu ADAMED SmartUP znajdą Państwo na https://adamedsmartup.pl
Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 2 a naszego liceum – PIOTR HEJMO został laureatem ogólnopolskiego konkursu „Polska-Węgry-Historia Przyjaźni”. Organizatorzy konkursu to Fundacja Instytut Studiów Wschodnich
w Warszawie oraz Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka w Warszawie. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki.
Konkurs składał się z dwóch etapów, w trakcie których uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą na temat relacji polsko-węgierskich na przestrzeni dziejów. Reprezentant naszej szkoły pokonał blisko 2,5 tysiąca
przeciwników z całego kraju i znalazł się w ścisłej czołówce laureatów, czym zapracował sobie na stypendium finansowe oraz nagrody rzeczowe. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 22 kwietnia 2022 r. w siedzibie Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie.
Opiekę nad laureatem sprawowała p. Aleksandra Marzec.
W dniu 11 maja klasa 2 A pod opieką p. M Niemczyk oraz p. B. Wawrzyniak odwiedziła Zoo w Chorzowie. Klasa integrowała się w pięknych okolicznościach przyrody. Największe wrażenie zrobiła różnorodność zwierząt oraz ich przyjazne nastawienie do ludzi.
Klasa o profilu biologicznym gościnnie w szpitalu w Chrzanowie Klasa Id w ramach zajęć edukacyjnych z biologii pod opieką nauczyciela biologii p. Elżbiety Klekotki, odwiedziła Laboratorium Diagnostyczne w chrzanowskim szpitalu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na czym polega praca diagnosty, w jaki sposób dokonuje się posiewów, jak się je odczytuje itd. Serdecznie dziękujemy Pani Kierownik Joannie Fijołek oraz pracownikom laboratorium za przeprowadzenie niezwykle wartościowych zajęć.
Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” - pod takim hasłem w sobotę 21 maja o godz. 11.00 rozpoczną się pikniki wojskowe w 32 miejscowościach. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i żołnierskiej grochówki na piknikach działać będą punkty rekrutacyjne, w których będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej: ile trwa, kto może do niej przystąpić i na czym polega. Na miejscu można będzie wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto zabrać dowód osobisty).
Małgorzata Kulig z klasy 1a wzięła udział w programie stypendialnym ADAMED SMARTUP i została zaproszona do udziału w innowacyjnym obozie naukowym. Podczas dwóch tygodni najzdolniejsza młodzież w kraju uczestniczy w zajęciach praktycznych i teoretycznych prowadzonych przez profesjonalistów ze świata nauki – wykładowców najlepszych uczelni w Polsce i na świecie.
Obóz odbędzie się w okresie wakacyjnym w Warszawie.
Małgosia przeszła kolejne etapy kwalifikacyjne, gry i rozmowy rekrutacyjne i ma duże szanse na zdobycie stypendium.
Małgosi życzymy dalszych sukcesów i czekamy na zdjęcia i opowieści z obozu wakacyjnego!!!
Na zdjęciu Małgosia ( w środku ) z koleżankami i kolegami z klasy.
Klasa IIc pod opieką nauczycieli p. Elżbiety Klekotki oraz s. Anny Szubrycht, w ramach zajęć biologii uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Przyrodnicze Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN w Krakowie. W trakcie zajęć uczniowie zgłębili swoją wiedzę na temat stawonogów. Mogli dotknąć ptasznika, patyczaka, karalucha i innych intrygujących zwierząt. W ramach wyjazdu oczywiście również zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.
20 maja grupa biologiczna klasy 3dsp pod opieką p. Urbańczyk odwiedziła Szpital Powiatowy w Chrzanowie. Uczniowie poznali tajniki zawodu analityka mikrobiologii, a co się z nim wiąże wykonywanie posiewów bakterii oraz odczytywanie wyników badań.
21 maja uczniowie z klasy 3esp, członkowie Koła Krajoznwczego PTT przy I LO w Chrzanowie wzięli udział w kolejnej akcji Sprzątania Beskidów. Tym razem z Zawoi Policzone do Zawoi Markowa. Opiekę nad młodzieżą sprawowały p. Joanna Mamica i p. Barbara Wawrzyniak
Już w ten piatek 27.05.2022r. w godzinach 9.00 - 14.00 zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych na dzień otwarty w naszej szkole!
Na pięciodniową wycieczkę na Pomorze w dniach 23 – 27 maja 2022r. wybrały się klasy 2a i 3a pod opieką: p. Iwony Małochy, p. Moniki Niemczyk, p. Roberta Daszyka i p. Barbary Wawrzyniak. Plan wycieczki był bardzo bogaty. Pierwszego dnia Toruń – starówka wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz wieczorny spacer na Morze Bałtyckie. Drugi dzień – „Statkiem po trawie” – trzygodzinny rejs po Kanale Elbląskim i pochylniach Buczyniec, Kąty i Oleśnica, kolejnym zabytku wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie Raczki Elbląskie, najniżej położony punkt w Polsce – 1,8 m p.p.m. Na koniec dnia wizyta w Elblągu i 1,5 godzinny spacer po starówce. Trzeciego dnia odbyła się wizyta w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie oprócz wystawy stałej udało nam się spotkać z Lechem Wałęsą – Prezydentem RP i Laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. Kolejnymi punktami wycieczki była Katedra w Gdańsku – Oliwie i wysłuchanie pięknego koncertu organowego, Molo w Sopocie oraz Główne Miasto w Gdańsku, z gotycką bazyliką Mariacką, Dworem Artusa i fontanną Neptuna. Czwartego dnia odwiedziliśmy Gdynię – Skwer Kościuszki i statki Dar Pomorza, Dar Młodzieży i ORP Błyskawica, a następnie odbył się rejs na Hel i wizyta w fokarium. W drodze powrotnej udaliśmy się na Westerplatte. Ostatni dzień rozpoczął się od wizyty w Obozie Koncentracyjnym Stutthof, a następnie Zamek w Malborku z Muzeum Inkluzji Bursztynu, ostatni w programie zabytek z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nocowaliśmy w miejscowości Sztutowo na Mierzei Wiślanej, gdzie również czekały nas atrakcje takie jak ognisko, kręgle, bilard, mini golf czy dyskoteka.
Wycieczka upłynęła bardzo szybko i już klasy czekają na kolejny wyjazd.
„Warszawa – piękna i wspaniała” – pod tym hasłem w dniach 25-27 czerwca 2022 r. uczniowie z klas: 2c, 3 esp, 2b, 2e i 3b pod opieką nauczycielek: p. Moniki Likus, p.Aleksandry Marzec, p. Marzeny Brożek i p. Marii Palki -zwiedzali stolicę naszego kraju. Pogoda – czasami kapryśna -nie popsuła doskonałych nastrojów i bogatego programu zwiedzania. Po zadumie i refleksji na CmentarzuPowązkowskim i Muzeum Powstania Warszawskiego oraz spacerze po Starówce – śladami F. Chopina, M. Skłodowskiej-Curii i literackich bohaterów „Lalki”, znalazł się na czas na eksplorację Stadionu Narodowego, spotkanie z nauką w Instytucie Kopernika i kontemplację utworów F. Chopina w poświęconym mu muzeum.
Do bliskich spotkań z historią doszło także podczas zwiedzania Grobu Nieznanego Żołnierza, a także Królewskich Łazienek oraz pałacu w Wilanowie, gdzie podziwialiśmy przepiękne ogrody i niezwykłe bogactwo kwitnących majową porą kwiatów i krzewów. Unowocześnioną strzelistymi wieżowcami oraz „koszem” bryły Stadionu Narodowego panoramę Warszawy podziwialiśmy w bezchmurny dzień z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.
Bogatą i złożoną historię z pasją i zaangażowanie przybliżali uczniom przewodnicy jak i pilot wycieczki-p. Marek Kozioł. Uczestnicy wrócili z ogromem wrażeń i apetytem na kolejny szkolny wypad.
Dnia 30.05.2022r. Zespół muzyczny "Imvelo", w składzie: Zofia Kozioł (2c), Jagoda Wasiak (3dsp), Weronika Świstak (3csp), Roksana Ryba (2c), Michał Patyk (3bsp), Joanna Zabdyr (1f), Justyna Pajer (1f), Urszula Siata (1b), otrzymał główną nagrodę - puchar starosty chrzanowskiego. Zespół nagrodzony gromkimi brawami otrzymał również wyróżnienie I-stopnia "S". Ponadto możemy pochwalić się też licznymi sukcesami solowymi naszych uczniów: NAJWYŻSZA NAGRODA - wyróżnienie I-stopnia: Weronika Świstak (3csp), Lilianna Babcia (2a) oraz Zofia Kozioł (2c) WYRÓŻNIENIE II-STOPNIA: Jagoda Wasiak (3dsp) WYRÓŻNIENIE: Amelia Celej (1f). Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom powiatowego konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów muzycznych. Opiekę nad muzykami sprawowała Siostra Anna Szubrycht.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z wystąpienia nagrodzonych uczestników - Przełom.pl
Filip Baciak został laureatem XV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki.
Opiekunem Filipa jest pani Iwona Małocha.
Podstawowe informacje o Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH
Projekt Ogólnopolskiej „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH” realizowany jest od 2007/2008 r. Podstawowym celem jest pogłębienie wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, chemii, geografii z elementami geologii oraz informatyki.
Udział w Ogólnopolskiej „Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH” pomaga w odkrywaniu
talentów w obszarze nauk technicznych, jak i rozwijaniu umiejętności oraz zamiłowań z wyżej
wymienionych dziedzin.
Ogólnopolska „Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH” sprzyja lepszemu przygotowaniu
młodzieży do wyzwań współczesnego świata, czyli wzrostu roli wiedzy i informacji przy coraz
szybszym postępie naukowo-technicznym.
Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH jest trójstopniową olimpiadą przedmiotową:
• I stopień – etap szkolny
• II stopień – etap okręgowy
• III stopień – etap centralny