Informujemy, że uruchomiony został proces wydawania Kart Miejskich ZKKM.
Uczniowie mogą w wygodnej formie mieć swoje bilety oraz zapisane informacje dotyczące dokumentów uprawniających do ulgowych bądź bezpłatnych przejazdów (w zależności od uprawnień)
Jeżeli chcą Państwo otrzymać Kartę, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Karty Miejskiej ZKKM dostępnym na stronie https://zkkm.pl/system-karty-miejskiej-zkkm/regulamin-karty-miejskiej-zkkm.html i złożenie wniosku o wydanie Karty w Biurze Obsługi Klienta zlokalizowanym w siedzibie ZKKM Chrzanów.
Wnioski dostępne na stronie https://zkkm.pl/system-karty-miejskiej-zkkm/zalacczniki-wnioski-i-upowznienia.html?preview=27db5c55ded6bc636f39f3786bc5efe2
Zapraszamy do zapoznania się z ulotką na temat wydawania kart miejskich ZKKM
I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Chrzanowie oraz Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Chrzanowie zapraszają wszystkich chętnych, bez względu na wiek, na XI Festiwal Naukowy „NOC w LICEUM”, który odbędzie się 28 lutego 2025 roku od godz. 16.00 w budynku I LO w Chrzanowie ul. Piłsudskiego 14.
W tym dniu w szkole będą zorganizowane wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce.
Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Istnieje możliwość zarezerwowania zajęć dla grup zorganizowanych pod nr tel. 32 623 27 48
Na zajęcia sportowe należy zabrać ze sobą obuwie zamienne i strój sportowy.
Bardzo prosimy o punktualne przybycie na poszczególne warsztaty/wykłady i nieprzeszkadzanie w czasie ich trwania.
Taką tezę postawiła w czasie swojego wystąpienia dr Alicja Wang. Wykład odbył się w naszej szkole 4 lutego w ramach współpracy z Wydziałem Polonistyki UJ. Dr Alicja Wang pracuje naukowo w Katedrze Międzynarodowych Studiów Polonistycznych. Opowiedziała nam o literaturze fantasy, która znajduje dziś wielu czytelników, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Omówiła jej początki i podstawowe gatunki, zwracając uwagę na bogactwo tematów i fabuł. Nasza Wykładowczyni, odwołując się do badań naukowych, wskazała, że fantastyka nie tylko rozwija wyobraźnię, poszerza zdolności komunikacyjne, ale chroni przed depresją i samotnością, kształtuje pozytywne postawy. Warto więc czytać literaturę fantasy, bo poza niewątpliwą przyjemnością, daje nam mnóstwo życiowych korzyści.
W środę 05 lutego 2025 roku, w krytej pływalni w Chrzanowie, odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży w Pływaniu.
Rok 2025 to rok wielu rocznic, m.in. 100. rocznica śmierci W. S. Reymonta, 120. rocznica Nagrody Nobla dla Henryka Sienkiewicza, rocznice S. Żeromskiego, M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i wielu innych osób i wydarzeń. Postacie godne upamiętnienia. Biblioteka szkolna organizuje konkurs poświęcony Idei Nagrody Nobla oraz jej twórcy oraz W. S. Reymontowi. Warto poznać dorobek kulturowy Polaków znany na całym świecie.
6 lutego nasza drużyna dzięki wsparciu firmy Technicqll po raz kolejny miała możliwość rozegrania meczy w ramach Kadet Basket Ligi w Oświęcimiu. Pierwsze spotkanie z drużyną Chemik PZ2 Oświęcim było niezwykle wyrównane i emocjonujące. Przez większość meczu wynik oscylował wokół remisu, jednak końcówka należała niestety do rywali i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 52:58. W drugim meczu nasi koszykarze pokazali swoją siłę, pewnie pokonując reprezentację Ozety PCKTIB 75:38. Kolejny mecz odbędzie się dopiero 3 kwietnia. I LO Chrzanów zmierzy się z liderem tabeli – reprezentacją I LO w Wadowicach. Będzie to kluczowe starcie, które może zdecydować o końcowym układzie sił w tabeli.
Reprezentacja I LO w Chrzanowie już po raz trzeci z rzędu wywalczyła tytuł mistrzowski w piłce ręcznej chłopców, zajmując I miejsce na szczeblu powiatowym rozgrywek w ramach Licealiady Młodzieży.
Rok 2025 przynosi wiele rocznic literackich i nie tylko, m.in. 100. rocznicę śmierci W.S. Reymonta oraz 120. rocznicę przyznania Nagrody Nobla dla H. Sienkiewicza. W związku z tym Pani Prof. Anna Kawala-Dudek, Pani Prof. Barbara Janda i Pani Prof. Marzena Brożek zorganizowały szkolny konkurs „Polscy nobliści literaccy”. Konkurs odbył się w bibliotece szkolnej. Z pytaniami na temat ustanowienia Nagrody Nobla oraz jej donatora Alfreda Nobla, polskich laureatów tego wyróżnienia oraz biografii i twórczości autora „Chłopów” zmagało się aż 6 drużyn. Zadania wymagały wiedzy i znajomości konkursowych zagadnień. Wszyscy uczestnicy rewelacyjnie się przygotowali. I miejsce zdobyła drużyna z klasy 2E: Julia Gębala. Martyna Chochół, Irmina Koczoń i Olga Noworyta. Miejsca II i III przypadły reprezentantom klas 2a oraz 3b. Gratulujemy!